Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dużo je zaaranżować?

Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować? Bojowniki, ze względu na bliskie drogie ubarwienie, dosyć często podejmowane są do uprawie w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które chcemy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do zachowania prawidłowej kondycji i zdrowia.

Szczególnie znaczącym jest, by podać im jak najidealniejsze powody do wzrostu – dzięki temuż będziemy mogli zajmować się widokiem pięknych rybek. Co wskazane jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli musimy zapewnić naszym zwierzętom idealne powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to miejsca bardzo niebezpieczne – muszą one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W kulach rybki często ulegają dezorientacji i zaglądają w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego człowieka przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ostatnia podnosi się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba pracowników istnieje poważniejsza, akwarium powinno mieć co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, zatem w zbiorniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w miarach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak aby możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do rodziny ryb labiryntowych, zaś wtedy nazywa, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zaobserwować, jak wynurzają się ponad powierzchnię wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być daleko zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Tworzy wówczas oraz inną zaletę – chroni ryby przed zbyt długim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w pewnej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto zamontować na kilka roślin, jakie będą wykonywały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub pozostałe czynniki podłoża, jak skały w gorszym kolorze. Zapewni nam to wymarzone powody do praktyce tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie powinno być zbyt przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrwalenia jej jedynej form.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments