Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł Miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię ostrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, świadczy to, że borykasz się z kacem. Kac że posiadać dużo objawów, jeszcze tych niezwykle uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija i nie pozwoli na proste funkcjonowanie, a “docieraniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Aby jednak wstać z łóżka, pójść na zakupy, do lekturze albo po prostu zapanować nad własnym ciałem, można skorzystać po różne preparaty na kaca: od suplementów nabytych w aptece, po pewne kroplówki na kaca.

 

Co wtedy istnieje kac?

Kacem kwalifikuje się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i składnikami dodatkowymi zawartymi w wybranych kolorowych alkoholach i całe odwodnienie organizmu. Gdyby przystąpić do kaca z dozą sarkazmu, można by napisać, że sposobem na uniknięcie kasa jest niejedzenie alkoholu. Jednak dobre towarzystwo, okazja do hucznego świętowania oraz wada umiaru powodują, że skutki nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to wynik działania drinka z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz liczne odwodnienie organizmu.
Leki na kaca z apteki

Chodząc do apteki, lub nawet ograniczając się na stacji benzynowej, możemy kupić środki na kaca. Te sprzedawane w nagłych i większych opakowaniach, to często złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede każdym wydawane są w postaci musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych leków są dyskusyjne. Na dowód często w nich zaczynany kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, i w powiązaniu z wykonującym więcej w układzie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten moment znajdziemy przede każdym w lekach, które nie tylko mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem środków na kaca jest więc, że dobrą większość dostaje się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. I leczenie kaca powinno kłaść się na czemuś wody oraz elektrolitów w układzie. Można jednak osiągnąć to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej zabawie na stopy może wystąpić kroplówka na kaca, która powoduje głównie glukozę i elektrolity, chociaż można zdecydować się i na kroplówki droższe w sklepie, czy takie z witaminami (np. C i B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn gromadzących się po spożyciu wielkiej zawartości alkoholu w wątrobie.
To, jak łatwo zadziała kroplówka na kaca, zależy od indywidualnych cech chorego, natomiast w znakomitej większości przypadków przynosi szybkie rezultaty. Podanie kroplówki na pewno te skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, jednak również łagodzi stres, bo przynosi szybką pomoc i zaprasza na nogi. Dobrana i przekazana przez specjalisty kroplówka na kaca jest zdrowym wyjściem dla pań, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć a które dużo łatwo muszą jeszcze powstać na nogach. Zabieg podania kroplówki jest do 1 godziny, a po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Lek na kaca pewno stanowić kupowany doraźnie, kiedy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból osoby i zmęczenie. W przypadkach dużych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Wiadomo nie wolno jej kierować sobie samodzielnie, jednak trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która dostarcza usługi oferowania kroplówek na kaca w budynku pacjenta. Skład będzie dopasowany idealnie do potrzeb pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments