Dom maklerski Karczew

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Chyba nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie traktowana jest za czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie ciężkie są możliwości jej użytkowania. Nie właśnie znajduje ona przeznaczenie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Piastów

Wyraża się, że pochodne ropy można wyszukać w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i podejmuje się z niej nawet podczas wytopu stali. Czy warto inwestować w ropę? Wiele inwestorów wciąż się zastanawia. A gdy podejmą już decyzję, pojawia się inne pytanie: Jak inwestować w ropę, która ma moc obliczy?

Reklama

Inwestycja w treści i ETF-y

Rozpocznijmy od tego, że jedno wydobycie ropy, do tworzenia gotowego artykułu jest niezmiernie skomplikowany i wydany na dobre momenty. Kolejno nazywają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z reguły największe korporacji polecające się wydobycie ropy, trzymają w własnej role zarówno upstream jak również downstream. Czym stanowi to upstream? Mówiąc łatwo jest wtedy wyszukiwanie złóż ropy co świadczy, że podejmując w niniejszym regionie, bawi się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest natomiast odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, która nosi żyć chętna do przetworzenia.

Dom maklerski Piastów

W niniejszym zakresie na giełdzie działa spółka Enterprise Product Partners. Nie da się ukryć, że inwestorzy z ostatniego regionu mogą pochwalić się znaczną stabilnością w zestawieniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie więc że opłaty za jeden transport surowca są nieznacznie uzależnione od ceny samej ropy. Ostatnim ze wspomnianych czasów jest downstream. Interesuje się od każdymi elementami połączonymi z przetwórstwem środka w gotowy produkt. W jego poziom wchodzi i sprzedaż detaliczna i hurtowa. Świadczy to, że deweloperzy w niniejszym zakresie, zyskują w sukcesu spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Piastów

Gdy w rozsądniejszy sposób zainwestować w ropę naftową?

Drinkom z najpopularniejszych zabiegów na lokatę w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, jaki stanowi odpowiednio połączony z ceną ropy naftowej. Świadczy to, że mogą być obecne ETF na spółki z drugich sektorów- powiązanych z ropą naftową, lecz też kontrakty o konkretnym czasie. Nie mniej jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a też całą strukturę opłat.

Dom maklerski Piastów

Które są instrumenty pochodne, o jakich wiedza przybliży Cię do sukcesywnej inwestycji?

Zajmijmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, ale przy zastosowaniu różnych instrumentów pochodnych, które są pisane na placu uregulowanym, a więcej na placu rozumianym jako OTC. Nie mniej jednak, inwestorzy przyjmując się na takie rozwiązanie, muszą dokładnie rozróżnić typy ropy naftowej, a dodatkowo terminy wykonania, i przede każdym znaczenie zarówno contango jak również backwardation. Przejdźmy już do ostatniego, że siedzą na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Są obecne:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się i mniej swoich rodzajów, które dodatkowo są pisane na giełdzie. Najzdrowszy i najlepszy handel kończy się zawsze na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI prezentuje się przede każdym niższą gęstością i niższą zawartością siarki niż inny rodzaj- Brent. Kontrakty na ten model znajdziecie na giełdzie NYMEX. Są wtedy wciąż kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent pochodzi z mieszanki ropy z Morza Północnego. Zajmuje ona większą pojemność siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a plus jest wystarczająco gęsta. Największy handel kończy się na podstawie ICE i podobnie kiedy w dawnym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Inwestorzy muszą też wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent uczyniła to, iż to WTI było kilka droższym surowcem.

Dom maklerski Piastów

Nie mniej jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła duża zmiana trendu także wtedy dokładnie ropa Brent broniła się droższa od WTI. W kwietniu poprzedniego roku, ropa Brent była bliższa od WTI o prawie 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku mieszkań na przechowywanie surowca. Inwestorzy muszą także zrozumieć, przed przystąpią się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą też zrozumieć różnicę między ceną rynkową, która fachowo określa się spotową, a dodatkowo ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa różni się dobrze od ceny terminowej. Wpływ narzeka na ostatnie sporo czynników, i przede każdym etap stóp procentowych, jak również oczekiwana produkcja, i w szczególności popyt na sam produkt. Jeśli natomiast inwestorzy przyjmują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą tak poznać terminy cotango i backwardation.

Czy zatem inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że jedna inwestycja w ropę więc nie tylko sprzedaż i sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo tegoż CFD. Inwestorzy są szeroki zakres możliwości zarówno przy ETF, które także można zintegrować z bogatymi, opcyjnymi strategiami. Jeśli natomiast inwestorzy dopiero co myślą wpaść na rynek handlu czarnym złotem, muszą zrozumieć specyfikę surowca, a ponadto elementów inwestycyjnych. Wówczas inwestycja w ropę naftową będzie niezmiernie opłacalna. Dom maklerski Piastów

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments