Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Jak zachować się w wypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

Aktulności

Jak uchronić się w wypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku – W komunikacji miejskiej, na koncercie czy zatłoczonej ulicy – kradzież torebki czy portfela może przydarzyć się w wielu codziennych sytuacjach każdemu. Utraconej gotówki w wielu przypadkach teraz nie odzyskasz, ale możesz dokonać wiele, aby zapobiec innych nieprzyjemności. Dowiedz się, jak postąpić krok po kroku.

 

Z nadruku dowiesz się:

jak uchronić się przed kradzieżą pieniędzy z strony po utracie portfela,
które dokumenty trzeba unieważnić po kradzieży,
czy sprawę kradzieży portfela warto zgłosić na policję.

Kradzież portfela z listami to zwłaszcza ogromny stres. W owej pozycji konieczne jest wyrobienie nowych faktów i kart, co skupia się z kosztami. Ale skutki kradzieży potrafią stanowić więcej bardziej niebezpieczne. Aby zapobiec wyczyszczenia konta czy kradzieży tożsamości, musisz działać szybko. Znaczymy w projekcie, co możesz to zrobić, by uniknąć niepotrzebnej paniki w krytycznej sytuacji.
1. Zastrzeżenie karty płatniczej

Kradzież karty bankomatowej, która przeszła w portfelu, to niepowtarzalna spośród najbardziej problematycznych kwestii – ale ale gdy nie zareagujesz dość szybko. Drinku z najspokojniejszych i najmniej czasochłonnych zabezpieczeń jest działanie telefonu do Systemu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl. Zadzwoń na wolny numer 828 828 828 – zlecisz wówczas zastrzeżenie karty do banku. Zostaniesz poproszony o podanie nazwy swojego banku, a wtedy niezwłocznie przekierowany na jego infolinię. Nazywa to, iż nie musisz mieć żadnego innego numeru ani być w danym czasie dostępu do internetu. Zastrzeżenie karty w niniejszy ćwicz zainteresuje Ci dopiero parę sekund i da gwarancję, że sprawca nie będzie mógł wziąć z Twoich pieniędzy – zarówno podczas płatności w sklepie, jak oraz w całości transakcji internetowych.
2. Kradzież portfela a bezpieczeństwo dokumentów

Krok pierwszy za Tobą – po zastrzeżeniu kradzież pieniędzy z strony nie jest teraz możliwa. W tamtej kolejności zajmij się bezpieczeństwem Twojej tożsamości!

W dobie powszechnego dostępu do dużych pożyczek (tzw. chwilówek) można szybko uzyskać szybką gotówkę. Do ostatniego obecnie m.in. złodzieje wykorzystują skradzione dokumenty. Zdarza się, że właściciel dokumentów dowiaduje się o tym dopiero potem, gdy otrzyma wezwanie do zapłaty zadłużenia.

Aby zapobiec takiej formie, kradzież portfela z faktami zgłoś jak już w tytule gminy albo na policji. Możesz to spowodować także przez internet, jak wcześniej aktywowałeś odpowiednią usługę systemu Dokumenty Zastrzeżone, realizowanego przez Związek Banków Polskich (przygotujesz to na karcie www.bik.pl). Dzięki obecnemu w kilka sekund informacja przybędzie do całych banków w Polsce, poczty oraz operatorów telefonii komórkowej. Nikt nie będzie mógł pomóc się Twoim dowodem osobistym, więc Twoja tożsamość pozostanie bezpieczna.

Jeżeli w skradzionym portfelu miałeś więcej prawo jazdy i materiały auta, potrzebna będzie wizyta w Dziale Komunikacji. Złożysz w nim zdanie o zgubieniu dokumentu, a plus będziesz mógł ubiegać się o danie tzw. wtórnika prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego.
3. Kradzież torebki lub portfela – czy warto iść na policję?

Wiele okradzionych osób stawia sobie pytanie, czy warto zgłosić kradzież portfela na policję. Zdecydowanie tak. Nawet gdy nie uda Ciż się w niniejszy możliwość odzyskać zguby, możesz pośrednio ochronić się przed problemami. Od paru lat liczba wyłudzeń na cudze nazwisko regularnie spada. Na ten proceder wpływa większa wiedza Polaków i duża decyzja o zgłoszeniu kradzieży i zastrzeżeniu dokumentów osobistych.

Powyższe 3 proste kroki ułatwią Ci zapobiec dużych nieprzyjemności połączonych z kradzieżą pieniędzy z strony i podawaniem się przez kogoś Twoim imieniem. Jeśli podasz je odpowiednio szybko, możesz poczuć się spokojnie i postarać się o wydanie nowych dokumentów.

Jak zachować się w przypadku kradzieży portfela? Porady krok po kroku

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments