polerowanie lakieru

Jak zadbać o powłokę i lakier samochodowy po zimie

Prasówki

Jak polerować {lakier|powłokę i lakier| samochodowy po zimie – Doprowadzenie auta do czasu po zimie toż nie lada wyzwanie. Często wymaga jednak odrobinę specjalistycznej wiedzy- niestety, metodą prób i błędów możemy wykonać wiele szkody niż pożytku. Samochody w warunkach zimowych niewątpliwe narażane są na dużo czynników zewnętrznych. Śnieg, mróz, błoto, często podobnie są są powodem powstawania korozji oraz matowienia lakieru. Warto pamiętać, że skoro nasz lakier już dopadła korozja czy nowe uszkodzenia nie warto myć samochodu na mrozie! To dopiero powiększy ubytki.

Jak polerować powłokę i lakier samochodowy po zimie

Powłoka lakiernicza, która zalewa nasze auto buduje się w najliczniejszych przykładach z 3 warstw.

polerowanie nadwozia 2 750

Pierwszą warstwę (goły lakier) ukazuję się tzw. bazą. Następnie podaje się kolor także na zakończenie warstwę bezbarwna, której ćwiczeniem jest nadanie połysku i zapewnienie twardości oraz trwałości lakieru. Na targu nie brakuje również lakierów z bardziej trudną budowa warstwową. Niektórzy producenci są gotowi położyć nawet 6-8 warstw, żeby uzyskać np. metaliczny kolor. Nie nosi więc wprawdzie ważniejszego uznania w sukcesu codziennej pielęgnacji. Problem natomiast może pojawić się, kiedy któryś z faktów zostanie uszkodzony, więc warto zadbać o stan lakieru na co dzień. Jak zatem przywrócić jego naturalny blask po zimie?

Zobacz również Palarnia kawy

Lakier zdecydowanie jest warunki atmosferyczne panujące zimą. Warto to zadbać o niego, często po tak wymagąjącej porze roku. Wszystkie środki, które łatwo się aplikują, daja równie krótki efekt. Warto to sięgnąc po profesjonalne produkty , które niekiedy będą natomiast chciałyby większego kosztu pracy. Polerowanie lakieru jest samotną spośród najbardziej wytężonych i ciężkich czynności. Wymaga dokładności, sporej energii też bardzo udanych ruchów. Warto te pamiętać, że czymś nowym polerujemy elementy metalowe, a drugim powstałe z ciał sztucznych. Czym polerować? Doskonale kontrolującym się wynikiem są ściereczki z mikrofibry lub irchy. A przy ich przeznaczeniu cały proces będzie czasochłonny i potrzebował on nas dużo ważnej precyzji. Dość idealnym rozwiązaniem są również polerki rotacyjne i oscylacyjne. W obecnym przypadku polerowanie będzie mniej bolesne i pracochłonne, natomiast wymagąją większej wprawy oraz wytrwania w obsłudze. Obrotowej maszyny używają specjaliści. Polerką oscylacyjną mogą podejmować się już amatorzy zaś będzie wtedy dla nich bezpieczny sprzęt. Cięzko tym aparatem zepsuć nawet natrudniejszego lakier mimo dużego i długo będącego nacisku. Niestety jednak że nam będzie uzyskać niezwykły efekt jeżeli szuka o auta stare, długo nieużytkowane, wypłowiałe. Wymienionych polerek bierze się jeszcze do pastowania woskiem.

Jeśli sami nie możemy zyskać wymarzonego efektu, najlepiej dać swój samochód w dłoni profesjonalistów. Usuwanie lekkich zarysowań papierem ściernym to wydatek od 300zł, jednak cena chce w znaczącej liczbie od ilości auta, czyli z wartości polerowanej powierzchni. Niestety mechniczne polerowanie niesie ze sobą też wady. Jeśli auto zostało kiedykolwiek obite, polerka lakieru zdecydowanie odsłoni stare uszkodzenia auta. Szczególnie jeśli szuka o elementy otrzymujące się w strefach maski, zderzaka.

Pamiętajcie, że cała forma lakieru samochodu, zależy głównie z ciągłej opiek i kontrolowania o niego. Nie należy budzić się nim właśnie sezonowo. Warto przyciągać uwagę na temperaturę powietrza gdy myjemy auto, czynniki pogodowe i substancje, jakie potrafią dotykać karoserii swego samochodu. Pytanie o samochód to wprawdzie duża niekończąca się relację z wieloma elementami. Warto jednak nad nim chodzić, ponieważ efekt końcowy zdecydowanie nam toż wynagrodzi. Czysty, zadbany i wypolerowany lakier z pewnością dodaje systemie i kultury i podnosi realną wartość samochodu. Do ostatniego efektowne i lśniące auto przygotowane do wiosny auto da się na drodze. Najlepsze kosemtyki do auta zlokalizujesz na części. Pasty polerskie, pasty do korekty, woski oraz mnóstwo różnych.

zobacz również Jak polerować lakier samochodowy po zimie

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments