{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak zbudować historię kredytową?

Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam w znacznym stopniu ułatwić życie. W jaki sposób zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza historia związana z braniem pożyczek a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli pisze naszą historię kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zadbać o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona będzie potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką historię?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub garść informacji odnośnie zakupów ratalnych uregulowanych w wyznaczonym terminie. W sytuacji osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W gorszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich sytuacji głównym problemem staje się brak informacji, na podstawie których bank może dokonać oceny wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla placówek bankowych niezbyt wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na udzielenie następnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments