Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to styl tkaniny, który pokazałeś się kamieniem milowym w toku nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie przybyć do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w skóry oddychającego polaru i kontrole przed wiatrem. Z przodu kurtki tego typu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak coraz popularniejsze wymagania mężczyzn i wzrost technologii przydały się zarówno do powstawania softshelli z membranami. Ważna je dzisiaj bez najmniejszego problemu nabyć w magazynach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą skalą pomiędzy kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w wersji „hard” jest zawsze miękka i błyszcząca, i w wersji „soft” wiele dużo podobna do bluzy o bardzo małym splocie. Ta niewielka różnica sprawia, że kurtka softshellowa pokazuje się świetnym wyjściem dla wszystkich, którzy podróżują w głowy i szukają odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell powinien stanowić brany przez nas jedynie, gdy pogoda jest bardzo niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a przez to wspinaczka może objawić się wielkim wyzwaniem dla polskiego organizmu. W jakimkolwiek kolejnym przykładu możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak zrobi to znacznie pożytek niż standardowy polar.
W czym softshell jest czystszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do drugich kurtek trekkingowych są bardziej odporne na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są przydatne, nie blokują ruchów ciała, dlatego też bogata w nich z powodzenie uprawiać ruchy na nowym powietrzu, w ostatnim wspinać się na górskie szczyty. Nie bez powodu kurtki softshellowe określane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są również lżejsze od klasycznych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku skończy się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe wciąż są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie wejść w nich 20-30 minut na dość dużym deszczu, zanim poczujemy, że zaczyna nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która służy dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, gdy planujecie tworzyć trochę prostego do chodzenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych celów i nie potrzebujecie, aby stanowiła ona aż tak bogata, to wtedy model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej wygodni.

Kurtki typu softshell są na ogół szybkie i powinny stanowić noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że stale będzie mogli wykonywać wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie leczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i sposób sprawiają, że są one popularnym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie pełne kurtki typu softshell są zaopatrzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell traktuje żyć wykonywanie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może objawić się idealniejszym wyjściem. Jeśli jednak chcecie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma te mnóstwo kieszeni. Kieszenie dodają się do przechowywania małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze także wyjątkowe niezbędne rzeczy. Nie potrzebujemy w ostatnim sukcesu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments