Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy o je nosić?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je przechowywać? Okres jesienno-zimowy ostatnie sezon, w jakim jesteśmy wyjątkowo narażeni na choroby górnych dróg oddechowych. W tym sezonie dodatkowe zagrożenie dla własnego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele polskich miast. Drinkiem z najlepszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zamkniętymi w powietrzu, jest mienie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to zjawisko atmosferyczne polegające na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących wynikiem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego te jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog ma dużo zgubny nacisk na własne zdrowie, dodaje się do istnienia wielu chorób, przede każdym schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak umieszczać się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by ustrzec się przed smogiem jest niekończenie spośród domu. W wypadku części spośród nas stanowi więc przecież po prostu nie możliwe. W dni, w jakich poziom smogu wzrasta przydatna będzie maseczka antysmogowa. Maski zrobione są w taki metoda, by filtrować powietrze, a wraz usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu maska sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, jak również prowadzenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią oraz zimą?

Jesienią oraz zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To tylko więc w obecnym stopniu najczęściej chorujemy na grypę, przeziębienie, a ponadto inne infekcje górnego układu oddechowego. Wady te noszą się drogą kropelkową, a dużo szybko możemy zarazić się nimi w praktyki, autobusie, kinie, a choćby w trakcie zakupów w sklepie. W dzisiejszych miesiącach usłyszeliśmy też o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar ciągle jest.
Jak umieszczać się przed wirusami?

Sposobów na ochronę przed wirusami istnieje trochę. Najważniejsze jest chronienie higieny osobistej – przede każdym znane i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z najemców jest chory istotne istnieje więcej regularne oczekiwanie i usuwanie mieszkania. Warto jeszcze stosować maseczki ochronne. W wypadku zwykłych wirusów najczęściej czerpiemy z maseczek chirurgicznych, które potrafią istnieć aktywne pod warunkiem, że niejednokrotnie je niszczymy. W wyjątkowym przypadku stoją się jedynie miejscem dla wirusów oraz bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą ochronę i w ostatnim przypadku zapewni nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dodaje ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments