Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesie dużo spośród nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zachęcają do aktywności fizycznej. Nie wspominając już nawet o stałym ruchu na świeżym powietrzu… Co bardzo, w semestrze zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie wyłącznie do pytania o formę fizyczną, ale również do poziomu swej skóry. Na wesele wiosna jest świetnym sezonem na ostatnie, aby wrócić do kondycji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich formach?

Od czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Walka z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w semestrze zimowym, może być różny przebieg. Wiele zależy tutaj również z rodzaju problemów skórnych, kiedy i całej kondycji organizmu i innych predyspozycji osoby korzystającej spośród usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto jeszcze pokazywać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wygrać z niewielu innych zabiegów, skoro ich działanie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najciekawszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy zatem miły wybór i czy wolno je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest naprawdę ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w stopniu wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jak właśnie nie ma innych przeciwwskazań do określonych kuracji, wynikających np. z znajomego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo dobrych metod. Do najciekawszych sposobów w ostatnim okresie uznaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spełnienia poleca się innego rodzaju kwasy, które, w relacje od stylu i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą być niższe lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny kupi nie właśnie na usunięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i zachęca rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją zakończyć nawet w sukcesie cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie jedynie oczyszcza obszar poddawany kuracji, ale również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się również w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, kiedy a w terapiach, których celem jest pełna poprawa wyglądu cery. Środki tego gatunku kupią na zmniejszenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która liczy na prawdziwym zawarciu w skórę wybranego preparatu ze składnikami odżywczymi lub leczniczymi. Samą spośród jej pierwszych wad jest zatem możliwość dostosowania procedury zabiegowej do innego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – samą z grupy ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w semestrze zimowym, są dłonie. To odpowiednio na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z punktem wysuszonej i starej role w okolicach dłoni, jedynym podejściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są używane w porządku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego regionu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments