Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasówki

Testy koronawirus – dlaczego są tak duże w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają pierwszorzędne stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo ale na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy posiadają podobne objawy, jednak mogące stanowić produktem np. grypy lub nowej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Już do szpitala mogą dojść, jednak zarówno osoby chore kiedy oraz te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego ważne znaczenie jest robienie jak najszybszej wartości testów, i tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są przydatne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dodana jest dodatkowo informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na drogi wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W kierunku skuteczności działania testów nazywa się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwieństwie pandemii wirusa

Testy, dostępne właśnie na zbycie to wyjątkowe i najefektywniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które zawierały kontakt z chorymi lub nosicielami na kluczowe znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na całkowitym świecie, w tym jednocześnie w Polsce. Wyniki testów są na tyle łatwo dostępne, aby móc wdrożyć działanie mające na punkcie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments